Sdílet

Tweet

Hry v ICQ


Klient pro icq již dávno není jen tím jednoduchým programem, s jehož pomocí můžete posílat textové zprávy. Postupně se při vývoji na něj nabalovala hromada dalších funkcí. Některé jsou naprosto k ničemu, jiné zase dokáží zpříjemnit dlouhé odpoledne. Icq obsahuje celou řadu her pro jednoho hráče, ovšem co je asi podstatnější, můžete vyzvat na souboj i své přátele. A kteréže kousky se stali nesmrtelnými legendami?

Slide-a-lama
Bez debaty velmi povedená a zábavná logická hra pro dva hráče. Dokud člověk nevyzkouší, nedokáže ocenit její genialitu, s jakou dokázali autoři skloubit na první pohled nudné skládání trojice shodných symbolů, zvuky, efekty a bodové ohodnocení. Cíl je naprosto snadný, získat co možná nejvíce bodů, které jsou vyjádřeny postavičkami v dolní části obrazovky. Zkrátka časem sami poznáte, jak moc je podstatné taktizování a že někdy je mnohem užitečnější se věnovat vyšoupávání soupeřových kamenů, než stavět vlastní řady. Popularita hry se rozrostla i do mobilních telefonů, kde funguje taktéž pro dva hráče přes Bluetooth.


Zoopaloola
V podstatě se jedná o parodii na kulečník. Až na ten rozdíl, že cílem je, aby vám zůstalo na hracím stole co nejvíce vašich kamenů, ztvárněných hrdiny ze zvířecí říše. Hráči se pravidelně střídají a je jen na nich, zda se zaměří na trefení soupeřova kamene a pokusí se ho vyhodit ven nebo zkusí trochu taktizovat. Ovšem nic náročného nečekejte, jde v podstatě o rychlou řežbu na život a na smrt.Warsheep
Bojující ovce se stali nesmrtelnou legendou. Po Slide a lama přišli do icq a okamžitě si svým vtipným podáním získali tisíce fanoušků. Je to hra, v níž pořádají nadšenci i turnaje, neboť je opravdu vtipná a hlavně návyková. Ovce na tanku v bitvě doplněná o animaci andílka při poražení, zkrátka budí úsměv na tváři. Jedinou drobnou nevýhodou je trochu omezení výběru útočící jednotky, počítač vám je určuje sám, což bitvu činí sice zajímavější, ale trochu hatí snahy o komplexnější strategický plán. Ale zato alespoň nutí k rychlému a taktickému rozhodování a v tom je nejspíše to osobní kouzlo oveček.


Pool
Co dodat, tolik známý kulečník v icq podání. Pravidla jsou arkádová, tedy nic složitého. Na začátku je roztřel, první koule v jamce určí, kdo jaké má. Zkrátka jednoduchá zábava pro zkrácení dlouhé chvíle s přáteli.


Backgammon

Neboli vrhcáby je někdy milně považována za hru v kostky, ale věřte, že náhoda hraje mnohem menší roli, než se na první pohled zdá. Cílem je pohybovat kameny po 24 klínových polích dle toho co padne na dvou kostkách.Darts
Kdo by neznal šipky, pokud nemáte zrovna doma terč či s kým hrát, můžete si alespoň zablbnout pomocí icq. Je to rychlá a naprosto nenáročná zábava klasického stylu 301.