Sdílet

Tweet

Instalace ICQ 7 generace


Dodávat cokoliv k instalaci jakéhokoliv softwaru je v dnešní době naprosto zbytečné. Povětšinou se jedná o naprosto jednoduchou záležitost, kdy stačí jen odkliknout tlačítko další a vše se samo nainstaluje. Ale jelikož přeci jenom takovou drobnou zákeřnost instalace obsahuje, nebude na škodu si ji celou projít.

Volba jazyka a umístění instalace

První okno nám nabízí možnost volby jazyka, automaticky by měla být zvolena čeština, ale pokud se tak náhodou nestalo, můžeme to právě zde napravit. Druhou volbou, jenž můžeme ovlivnit je místo, kam se icq nainstaluje. Standardně je tato cesta nastavena na C:/Program Files/ICQ7.5 u 32 bitového operačního systému a na C:/Program Files (x86)/ICQ7.5 u 64 bitových Windows. Pokud se vám bude chtít, můžeme si přečíst licenční podmínky pro užívání icq a pokud s nimi souhlasíme, zaškrtnout příslušné políčko. De facto však nemáte jinou možnost, neboť v případě, že políčko Souhlasím s podmínkami smlouvy nezaškrtneme, nemůžeme stisknout tlačítko Další a tedy program ani nenainstalujete.

Zrušení nastavení prohlížeče

Druhé okno tak trochu tajemně skrylo některá nastavení pod nadpis Úprava instalace. I když editace nabídky pod touto záložkou není nutná, rozhodně ušetří dost času při následné nápravě rozhozeného nastavení používaného prohlížeče. V podstatě se dá říci, že se zde skrývá nastavení, které se nám snaží vnutit aplikace výrobce jako nejlepší variantu, což si samozřejmě myslí jenom on. Nastavení výchozího vyhledávače možná na první pohled nepostřehnete, to samé se však nedá říci o nastavení domovské stránky. Tu má dozajista každý již zvolenou podle svých preferencí a bylo by zbytečné to muset opravovat. Ani panel nástrojů nenabízí nic závratného, a pokud nejsme icq maniaci, tak akorát zabírá spoustu cenného místa v prohlížeči. Doporučení tedy zní všechny tři políčka bez milosti odškrtnout.

Stiskem tlačítka Další se rozběhne samotná instalace Icq. Pokud jsme se rozhodli pro instalaci panelů nástrojů a je spuštěný prohlížeč, dojde k výzvě pro jeho ukončení.

Volba umístění zástupců

Jako poslední krok dostáváme na výběr, zda se má Icq okamžitě spustit a kam se mají umístit jeho zástupci. Ty si můžeme nechat přidat do panelu rychlého spuštění a na plochu. Tato volba je čistě na každém z nás, jediné co lze podotknout je skutečnost, že pokud je v plánu nastavit automatické spouštění Icq po startu Windows, je umístění ikon zbytečné. Avšak na druhou stranu pro občasné spouštění není Ikona na ploše k zahození. Vše záleží na preferencích a ty si každý musí určit sám.